Kategorie pytańPytanie:

Pytanie: Rozwiązane
kella

Zerówka- od kiedy obowiązkowa?

Pyta: kella  |  Dodane: 1 maja 2013  |  Ilość odpowiedzi: 3Wszystkie mamy i tatusiowie wiedzą jak cudowną reformę przygotował dla naszych pociech MEN. Ponieważ wersja reformy zmienia się częściej niż pogoda, ja wciąż nie wiem, czy moja czterolatka (ur. 01.12.2008 r) ma obowiązek pójścia do szkoły już teraz czy za rok- wszak grupa zerowa to też szkoła. Dodam, że moja córa do przedszkola nie uczęszcza.
Bardzo niechętnie, ale zapisałam młodą do szkoły, ale jeśli obowiązku by nie było dla dzieci z drugiej polowy roku 2008, to z wielką radością nigdzie jej nie poślemy. Pomocy, bo mnie od myślenia głowa osiwieje!


0
obserwuj pytanie  |  drukuj  | 
Dodaj do:

Najlepsza odpowiedź wybrana przez użytkowników

Asia _

Odpowiada: Asia _
Dodana: 5 maja 2013


Twoja córcia jest z 2008 roku więc CHYBA jeszcze obowiązku pójścia do szkoły nie ma. Tylko Wasz wybór. Z tego co się orientowałam..to moja córcia z początku 2009 już obowiązkowo pójdzie wcześniej.
Jednak pewności nie mam, bo tak samo jak Ty jestem zdezorientowana tymi wymysłami.Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Pozostałe odpowiedzi:

renia123mala

Odpowiada: renia123mala
Dodana: 3 maja 2013


Tusk wymyslił ustawę by dzieci szły do szkoły od siedmiu lat, jesli chcesz od sześciu możesz wysłać dziecko rok wczesniej, musisz iśc do szkoły i sie zorientować co i jak.Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
kella 3 maja 2013 kella napisała:

Problem polega na tym, że szkołom zależy na tym, by jak najwięcej maluchów poszło do zerówek a potem do pierwszej klasy.


zgłoś
Konto usunięte 13 maja 2013 Konto usunięte napisała:

zgadzam sie KELLA.Ja mam jeszcze wybór bo mogę zostawić malego 2 rok w zerówce i z tego bardzo sie cieszę:-)


ika5559

Odpowiada: ika5559
Dodana: 2 maja 2013


najlepiej wybrać się do szkoły i dokładnie dowiedzieć co i jak, albo porozmawiaj z mamusiami dziećmi w tym samym wieku. Mój ma narazie 3 latka i za rok chyba będzie musiał iść.Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
kella 3 maja 2013 kella napisała:

Inne mamy, tak jak ja są zdezorientowane. Co jakiś czas założenia reformy oświatowej się zmieniają. MEN na swojej stronie umieszcza informacje o tym, jak mądrzy rodzice posyłają sześciolatki do szkoły. A co z zerówkami? Moja córcia jest czterolatką, która wkrótce znajdzie się w szkole. Źle podałam datę urodzenia Mlodej- powinno być 31.12.2008 roku (urodziła sie w 31 tyg ciąży zamiast 8 marca 2009 ),więc raczej będzie najmłodsza w całej szkole.


zgłoś
Konto usunięte 13 maja 2013 Konto usunięte napisała:

KELLA nie masz obowiązku z tego co mi wiadomo,ale jeśli mogę doradzić z wlaśnego doświadczenia to poślij mała do zerówki ,mała sie oswoi i na drugi rok zostaw ją jeszcze raz w zerowce,mimo to ,ze jest młodsza poradzi sobie.U nas w klasie jest dziewczynka tak jak twoja córeczka ,poszła do zerówki nie mając 5 lat jeszcze,bo jest z grudnia właśnie,zrobiła wielki postęp i mama jeszcze raz ją zostawia w zerówce.


zgłoś
Konto usunięte 13 maja 2013 Konto usunięte napisała:

Ja też zostawiam wlaśnie mojego synka,bo dla mnie to głupota by 6 latki sżły do 1 klasy.Ale widzę ,ze dobrze zrobiłam,mały nie chodził do przedszkola,poszedł do zerówki i zrobił duży postęp.